Původ a zpracování dřeva jakým je Sibiřský modřín jsou klíčové pro finální kvalitu produktu.

Siberian larch forest

Tula - puvod Sibirskeho modrinu

Sibiřský modřín - původ dřevin

Dovážíme a zpracováváme dřevo ze Sibiřského modřínu dovezeného z odlehlých oblastí Sibiře. Na základě zkušeností s výběrem lokalit pro dovoz dřeva ze Severní ameriky jsme se zaměřili na možnost dodání odolného a pohledové výjimečného dřeva, jako je Sibiřský modřín, z těch nejoptimálnějších geografických podmínek pro růst odolného dřeva s velmi malými suky. Kvalita surového Sibiřského modřínu je přímo závislá na podnebných podmínkách a severní délce polohy, kde Sibiřský modřín vyrůstá. Čtěte více...

Geografická poloha modřínu - Krasnojarský kraj

Původem dřeva je Krasnojarský kraj, konkrétně jeho severní oblast. Samotná geografická poloha předurčuje kvalitu a kresbu dřeva Sibiřského modřínu, bohužel se od ní také odvíjí náklady na dopravu, které za poslední roky neustále stoupají.

těžba sibiřského modřínu

Skládka Sibiřského modřinu

Kvalitní Sibiřský modřín - těžba

Kromě původu kvalitních dřevin je klíčový výběr vhodného porostu i samotná těžba a manipulace před zpracováním...

Sibiřský modřín - manipulace a skladování kulatiny

Manipulace a skladování modřínu je důležité pro ochranu dřeva, zachování kvality a zpracování kulatiny ve správnou dobu. Veškeré primární zpracování Sibiřského modřínu, který dovážíme z oblasti Sibiře do České republiky probíhá v lokalitě Krasnojarská oblast.

Naše nabídka